
Elke zonne-energie- of opslagofferte kan worden teruggebracht tot vier cijfers, en ze door elkaar halen is de meest voorkomende oorzaak van verwarring:
Een lage kosten van zonnepanelensysteem met een slechte LCOE is een slechte deal; een hoge aanschafprijs met 25 jaar opbrengst kan uitstekend zijn. Deze gids brengt alle vier de cijfers in 2026 bij elkaar.

|
Systeemtype |
Typisch bedrag per watt (geïnstalleerd) |
Opmerkingen |
|
Woningdak (5–10 kW) |
2,20 – 3,20 USD per watt |
Hogere arbeids- en vergunningskosten per watt |
|
Commerciële daken / parkeergarages (100 kW–1 MW) |
1,30 – 2,00 USD per watt |
Schalingsvoordelen beginnen hier |
|
Netwerkschaal op grond (10 MW of meer) |
0,70 – 1,10 USD per watt |
Sluit grond en netkoppeling in sommige markten uit |
|
Afzonderlijk van het net, met opslag |
$3,00 – $5,00 / W |
Batterijgericht, afhankelijk van locatie |

De prijs van fotovoltaïsch systeem in elke rij varieert met module-efficiëntie, montagevorm, lokale loonkosten en of opslag is inbegrepen. Modules vormen nu het kleinste postje — vaak minder dan 25% van de totale kosten — wat de reden is waarom de kosten van zonne-energie per kWh blijft dalen, zelfs als hardwareprijzen stabiel blijven: de besparingen komen voort uit het balance-of-system en installatie-efficiëntie.
De prijs zonnepanelenbatterijssysteem wordt op twee manieren genoemd — ex-fabriek en geïnstalleerd. Weet welke u wordt aangeboden.
|
Batterijtype |
Ex-fabriek $/kWh |
Geïnstalleerd $/kWh |
Typisch aantal laadcycli |
|
LiFePO4 (LFP) voor woninggebruik |
$150 – $250 |
$400 – $700 |
6.000+ bij 80% DoD |
|
LiFePO4 C&I-kast |
$180 – $320 |
$350 – $600 |
6.000+ bij 80% DoD |
|
Containeroplossing voor nutsbedrijven met LFP |
$120 – $220 |
$250 – $450 |
6.000+ bij 80% DoD |
|
Lood-zuur (verouderd) |
$90 – $150 |
$200 – $350 |
1.200 – 1.800 bij 50% DoD |

Op basis van bruikbare kWh verdwijnt het lood-zuurvoordeel: LFP levert ongeveer 90% diepte van ontlading in vergelijking met 50% en gaat drie tot vier keer langer mee. Daarom wordt de kosten van een zonnepaneelbatterijopslagsysteem nu bijna altijd voor lithium opgegeven, en daarom wordt de kosten van zonne-energiebatterijopslagsystemen beoordeeld op basis van levensduurkosten per gekoppelde kWh in plaats van aankoopkosten per kWh.
|
CONFIGURATIE |
Hardware + installatie |
Batterij inbegrepen |
|
5 kW PV, aangesloten op het elektriciteitsnet, zonder batterij |
8.000 – 14.000 USD |
No |
|
10 kW PV + 10 kWh LFP |
18.000 – 28.000 USD |
Ja |
|
20 kW PV + 40 kWh LFP (klein commercieel) |
$55.000 – $95.000 |
Ja |
|
100 kWh C&I-kast-ESS |
$35.000 – $60.000 |
Ja |
|
1 MWh containergebaseerd BESS |
$250.000 – $420.000 |
Ja |
De kosten van zonnepanelen met batterijopslag leidt doorgaans tot kosten die 40–70% hoger liggen dan bij PV alleen voor een vergelijkbaar grote installatie, omdat de batterij, de hybride omvormer en extra bekabeling erbovenop worden gevoegd. De kosten residentieel zonnepanelensysteem wordt daarom verdeeld in twee budgetten: de opwekkingszijde en de opslagzijde. Behandel ze afzonderlijk bij het vergelijken van offertes — leveranciers vermengen ze vaak om één bedrag concurrerend te laten lijken.
Voor ontwikkelaars, kosten zonnecentrale wordt uitgedrukt per watt DC-capaciteit, en opslag wordt afzonderlijk geprijsd per kWh:
|
Component |
referentiejaar 2026 |
|
PV-modules + montage |
$0,28 – $0,45 / Wdc |
|
Omvormers / PCS |
$0,05 – $0,10 / Wdc |
|
BOS + civiele werken |
$0,15 – $0,30 / Wdc |
|
EPC + inbedrijfstelling |
$0,20 – $0,35 / Wdc |
|
Totaal, op de grond geïnstalleerde PV |
$0,70 – $1,10 per Wdc |
|
Aanvullende BESS (duur van 2–4 uur) |
$120 – $220 per kWh |
Het gecombineerd plaatsen van opslag bij een nutsbedrijfs-PV-installatie verhoogt de totale investeringskosten met ongeveer 30–60 %, maar maakt capaciteitsbetalingen mogelijk, voorkomt afregeling en stelt energieverschuiving naar de avondpiekprijs in staat — vaak het verschil tussen een marginaal en een winstgevend project kosten van zonne-energie per kWh op het installatieniveau.
LCOE beantwoordt de werkelijke vraag: wat kost een kWh mij over 25 jaar?
LCOE = (totale levensduurkosten) ÷ (totale geproduceerde energie gedurende de levensduur)
Uitgewerkt voorbeeld — een 10 kW PV + 10 kWh LFP-residentiële installatie:
Vergelijk dit met een retailtarief van $0,25/kWh en de economische voordelen liggen voor de hand. Opslag verhoogt de LCOE licht, maar verhoogt de waarde van zelfverbruik veel sterker, wat verklaart waarom systemen met veel opslag een hogere LCOE kunnen hebben én toch sneller terugverdiend zijn.

|
Markt |
Retailtarief |
Jaarlijkse besparing (10 kWh-systeem) |
Eenvoudige terugverdientijd |
|
Hoogpiek (Australië, delen van de EU) |
$0,30 – $0,45 / kWh |
$1.400 – $2.000 |
5 – 8 jaar |
|
Matig (gemiddelde VS) |
$0,16 – $0,22 / kWh |
$800 – $1.300 |
9 – 14 jaar |
|
Laag + generoze exportvergoeding |
$0,10 – $0,14 / kWh |
$500 – $900 |
14 – 20 jaar |
Neem drie inkomstenstromen op bij het modelleren: vermeden netaankoop, export/invoercredieten en de vermeden kosten van uitvalschade. Opslagsystemen op markten met hoge piekbelasting halen vaak een kortere terugverdientijd dan puur fotovoltaïsche projecten, omdat ze de duurdere avonduren benutten in plaats van goedkoop te exporteren tijdens de middag.

De weergaveprijs is niet de levensduurkost. Reserveer budget voor deze vijf posten, die vaak ontbreken in initiële offertes:
|
Item |
Typische jaarlijkse kosten |
Opmerkingen |
|
Onderhoud en bewaking |
0,5 – 1,5% van de capex |
Hoger bij volgsystemen en parkeergarageconstructies |
|
Verzekering |
0,3 – 0,8% van de kapitaaluitgaven |
In sommige markten is een opslagspecifieke dekking vereist |
|
Batterijveroudering |
Eén keer vervangen in jaar 10–15 |
Voorziening |
|
Omvormer vervangen |
Eén keer in jaar 12–15 |
15–25% van de oorspronkelijke omvormerkosten |
|
Hergebruik aan het einde van de levenscyclus |
20 – 60 USD per kWh |
Stijgende regelgevende eis in de EU en de VS |
Het toevoegen van deze aan de kosten van een zonnepaneelbatterijopslagsysteem verhoogt doorgaans de totale kosten over 25 jaar met 20–35% ten opzichte van de basisinstallatieprijs — wat precies de reden is waarom LCOE, en niet capex, het getal is dat moet worden geoptimaliseerd.
Dezelfde LiFePO4-hardware kan een zeer verschillende prijs zonnepanelenbatterijssysteem prijs hebben, afhankelijk van waar deze wordt verkocht; het verschil is bijna volledig niet-technisch:
|
Regio |
Geïnstalleerd $/kWh |
Belangrijkste kostenfactor |
|
China |
250 – 420 USD |
Lage arbeidskosten en volwassen toeleveringsketen |
|
Europa (Duitsland, Nederland, Verenigd Koninkrijk) |
450 – 750 USD |
Arbeidskosten, vergunningsprocedures, btw |
|
Noord-Amerika |
$ 500 – $ 800 |
Arbeid, vergunningen, aansluitwachtrijen |
|
Australië |
400 – 650 USD |
Hoge arbeidskosten, sterke concurrentie onder installateurs |
|
Midden-Oosten / Afrika |
$350 – $600 |
Logistiek en invoerrechten domineren |
Voor kopers in duurzame markten kan directe aankoop bij de fabriek de geïnstalleerde kosten dichter bij de ex-fabrieksprijs brengen — de meest effectieve maatregel voor de kosten van zonne-energiebatterijopslagsystemen . Wanneer u een offerte aanvraagt, vraag dan afzonderlijk om de ex-fabrieksprijs en het installatiebereik, zodat deze twee nooit worden verward.
V: Wat zijn de gemiddelde kosten van een zonne-energiebatterijinstallatie in 2026? Een 10 kWh woning-LFP-systeem kost doorgaans 4,500–7.000 geïnstalleerd; een 5 kWh-apparaat ligt dichter bij 3,000–4.500. De kosten per kWh dalen naarmate de capaciteit stijgt.
V: Is opslag in batterijen de extra kosten waard ten opzichte van zonne-energie alleen? In markten met een piek-/dalprijsverschil van meer dan 0,15 USD/kWh: ja — opslag betaalt zich meestal sneller terug dan de fotovoltaïsche installatie zelf. In markten met een klein prijsverschil is een PV-installatie zonder opslag de betere eerste investering.
V: Zullen batterijprijzen verder dalen? Celprizes blijven dalen, maar minder snel dan in de periode 2020–2023. De kosten voor het balanssysteem (balance-of-system), installatie en certificering domineren nu de geïnstalleerde kosten van zonne-energiebatterijopslagsystemen , dus verwacht jaarlijkse dalingen met één cijfer in plaats van de steile dalingen van de afgelopen jaren.
V: Hoe vergelijk ik twee offertes die verschillende eenheden gebruiken? Converteer beide naar geïnstalleerde USD/W voor opwekking en geïnstalleerde USD/gebruiksklare kWh voor opslag, en bereken vervolgens de LCOE over 25 jaar. Elke offerte die niet in deze termen kan worden uitgedrukt, is geen eerlijke vergelijking.
V: Kosten grotere zonneparken minder per kWh? Ja — projecten op nutsbedrijfsniveau bereiken 0.03–een LCOE van 0,06 USD/kWh, vergeleken met 0.08–0,14 voor woningen, omdat de prijs per watt daalt en vaste kosten worden verdeeld over veel meer energie.
Bent u bezorgd dat uw offerte boven de marktprijs ligt? Kinpower levert residentiële wandgemonteerde en stapelbare LiFePO4-batterijen, commerciële en industriële (C&I) ESS-kastsystemen en containeroplossingen rechtstreeks vanaf de fabriek, met gepubliceerde prijzen per kWh en gecertificeerde testrapporten — zodat u elke offerte kunt vergelijken. Bekijk oplossingen voor thuisenergie of blader door het volledige productassortiment . Voor een uitgewerkt voorbeeld van één product, zie onze 5 kWh-batterijprijsgids .
Actueel nieuws2026-10-12
2026-10-10
2026-10-08
2026-10-06
2026-09-30
2026-09-28